CESTA POKOJNÉHO BOJOVNÍKA…

Cesta pokojného bojovníka, aneb jak pracovat s vnitřními překážkami

Cesta pokojného bojovníka je cestou pro odvážné, kteří nechtějí uhýbat před překážkami, které se jim objevují na jejich cestě. Pokojný bojovník nebojuje s vnějším světem, ale zpracovává svoje nitro k obrazu božímu. Předpokládá, že se překážky objevují a s radostí je překonává. Je to jeho styl. Dochází ke skutečné transformaci a rozšiřování vědomí. Stává se celistvější, probuzenější a vědoucí, aniž by ohromoval.

Cesta životem je pro každého člověka výzvou.

Buď ji přijme od života nebo strčí hlavu do písku a výzvu nepřijme. Odráží se zde vzorce  chování převzaté od  rodičů a zároveň je obrazem  karmy.

 Cesta nepřijmutí výzvy od života je cestou utrpení současného i budoucího. Platí zde svobodná volba člověka. Můžeme se svým životem udělat ,co chceme, ale vždy neseme důsledky svého rozhodnutí, formou ovoce činů.

Cestou přijmutí výzvy od života je Cesta pokojného bojovníka. Cílem je udělat život krásnější, smysluplnější. Každá výzva je výzvou ke změně, ne k potvrzení vlastního názoru (své pravdy). Potvrzení vlastního názoru je obhajování  přístupů k životu, které jsme přijali většinou v nejranějším dětství. Proto je cílem pokojného bojovníka zbavit se, přetransformovat tyto vzorce. Vzorce se vtisknou do našeho chování sama k sobě, k příjmu a kvalitě potravy, v chování  k bližním a k životu jako takovému. V důsledku, člověk opakuje chyby svých vychovatelů.

Překážky v životě jsou výzvou a příležitostí ke změně a k jasnějšímu pohledu na život. Jsou jenom další zkouškou ve škole zvané  život.  K překonání je nutné použít vůli, ale současně hravost, abychom nenaráželi hlavou proti zdi, současně i pružnost a další kvality, které získáváme na Cestě. Opakující zkoušky jenom signalizují opakování starých zažitých vzorců chování ukrytých hluboko v podvědomí.

“Kdo doufá ve štěstí a prahne pouze po potěšení,bohatství,slávě,moci a hrdinství, je stejně bláhový jako dítě, které se snaží lapit duhu a ušit si z ní kabát.  ”                            Dilgo Khjence Rimpočhe

“Hledat štěstí vně sebe sama je jako čekat slunce v jeskyni obrácené na sever”         Tibetské přísloví

Jsou dva stavy v životě člověka                                                                                                     první STAV  OBĚTI     je běžnější ;        druhý STAV  TVŮRCE  je pro obvážnější  

Pro Stav tvůrce je charakteristické :                                                                                       život jako výzva a příležitost ke změně a žití v harmonii s vesmírnými zákony


One Response to “Cesta pokojného bojovníka, aneb jak pracovat s vnitřními překážkami”

  1. Svatava Says:

    Dobrý den,
    mám zájem o cvičení jógy. Již jógu cvičím pár let. Který den, kam a v kolik hodin se mohu na Vaši lekci podívat?
    Děkuji za odpověď
    Svatava

Zanechat komentar