CESTA POKOJNÉHO BOJOVNÍKA…

Tradiční dynamické meditace

Ráno před prací se sejdete se skupinkou asi 10 až 15 lidí v tělocvičně - a 10 minut zhluboka rychle dýcháte, pak 10 minut křičíte či skáčete, pak znovu 15 minut intenzivně dýcháte… Tělo je pak tak unavené ale i okysličené, že na dalších 30 minut jen slastně spočine v klidu a meditaci a oslavném tanci. A o to jde - uvolnění dechu, těla i mysli.

Popis pěti fází techniky (Osho)

 1. Hluboké a rychlé dýchání (10 min) nosem ve stoje. Dýchání je obousměrně spojeno s vaším duševním stavem. Změníte-li dýchání, můžete tím změnit stav své mysli. Jinak dýcháte, když jste naprosto uvolnění, a jinak ve velkém napětí. Hluboké dýchání dodá více kyslíku a tělo je živější a vitálnější.
 2. Křik, dupání, smích, pláč…(10 min) Jde o vyjádření potlačených pocitů, např. vzteku, agrese, křivdy, lítosti. “Vyřádění se” uvolní emoční napětí a projasní mysl.
 3. Intenzivní hluboký dech (10 min) za pomocí pohupování ve stoje a mantry “HU”. Energie je monotónním prudkým dechem kumulována, tělo je připraveno pro relaxační část techniky - meditativní pozorování těla a tanec.
 4. Zastavení pohybu a vnímání rozprouděné energie, dechu a změn v těle (15 min). Tělo se zklidní a v mysli se začne vynořovat ticho a radost.
 5. Oslava spontánním tancem (15min). Vyjádření vděčnosti a radosti.

Prostředí

Čistá tělocvična osvětlená svíčkou, navozující přátelskou otevřenou atmosféru a umožňuje člověku zbavit se bloků. Techniku doprovází dynamická hudba zkomponovaná právě pro tento účel.

Účinky

 • Uvolnění napětí
 • Získání vnitřní pohody a fyzické kondice
 • Sebepoznání, osvobození se od nahromaděných potlačených emocí

Kdy a kde?

 dynamické meditace budou probíhat od 11.května 2015. Praktikujeme v rytmu jaro , podzim.



4 Responses to “Tradiční dynamické meditace”

 1. Hedvika Says:

  Dobrý den, máte už nějaký termín na dynamické meditace teď na podzim, děkuji za odpověď. H.P.

 2. admin Says:

  Dobrý den Hedviko,cyklus dynamických meditací bude zahájen od pondělí 12.října v 5:20. Podle počtu přihlášených budou buď v tělocvičně Waldorfské školy nebo v sokolovně Na Olšinkách. Bude uvedeno na těchto stránkách Láďa Lebeda

 3. Adam Says:

  Dobrý den.
  Moc rád bych se k vám připojil na dynamické meditace, pokud je stále děláte. Můžete mi prosím zaslat na můj email více informací? Předem Vám děkuji a prěji hezký den :)

 4. Dana Žánová Says:

  Dobrý den, chtěla bych se přihlásit na dynamické meditace, které zahajujete 23.11.. Nevím jestli budu moci přijít každý den, ale chtěla bych alespoň 3x za týden. Děkuji a hezký den přeje Dana Žánová

Zanechat komentar